تبلیغات
لوگوی سه گوش
مجنون لیلی - اینجا تهران است!!!..........
شمع اگر سوخت و به پروانه وفادار نبود من برآنم که بسوزم به کنارت ، ای عشق
درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

نظرسنجی

آمار وبلاگ


*
*
*
*
*
*
*

این جا تهران است...
 دختران خاله بازی نمی کنند ، مادر نمی شوند و...
این جا دختران از کودکی رئیس و مدیر عامل شرکت می شوند؛

این جا تهران است؛ درس میخوانید که کنکور قبول شوید، انتخاب رشته می کنید تا وارد دانشگاه شوید؛ حتی اگر رشته شما هیچ تشابهی به ویژگی های جسمی و روحی شما نداشته باشد!!

این جا دانشگاه رفتن مساوی است با عالم شدن واگر دانشگاه نرفته باشید یعنی بی سوادهستید.
پس این جا تهران است  ازدواج نمی کنید چون می خواهید کار کنید، بچه دار نمی شوید که ارتقاء درجه بیابید و کودک را صبح های زود به مهد می سپارید تا پول در آورید.
مهم مهارت، استعداد و نیاز نیست، مهم مدرک است.

این جا تهران است؛

 دختران درس می خوانند و پسران پشت کنکور می مانند و پس از سربازی وارد بازار کار می شوند.
این جا تهران است؛ سن ازدواج بالا رفته، چون دختران مدرک بالاتری از پسران دارند و حاضر نیستند با مدارک پایین تر از خود ازدواج کنند. این جا دختران مهندس و دکتر می شوند و پسران کارگر.


این جا تهران است؛

 شهر مدرک گرایی. نیازمندی روزنامه ها را که ورق می زنید همه منشی خانم حداقل مدرک لیسانس با روابط عمومی بالا می خواهند!
این جا تهران است؛ شهر شلوغی و ازدحام. صبح که از خانه بیرون می روید زنان زیادی در صف اتوبوس یا در انتظار تاکسی ایستاده اند. سوار اتوبوس که می شوید بیش از نیم آن را زنان پر کرده اند.

این جا تهران است؛ شهر دود و ترافیک. پشت چراغ قرمز ماندن جزئی از عادات روزانه شده است. به خیابان ها نگاه می کنید. ماشین های تک سرنشین فراوان اند. مخصوصا پ‍ژوهای 206 که زنان مایه دار سوار شده اند.
این جا تهران است؛

شهر گرانی. کار می کنید که پول درآورید، پول در می آورید که خرج کنید، خرج می کنید که کم نیاورید. این جا لباسی را دو بار در مجالس پوشیدن تحریم شده است. پس باید کار کرد تا ...


این جا تهران است؛ صبح زود زنان و دختران سر کار می روند و مردان سر چهار راه ها یا در میان تبلیغات نیازمندی روزنامه ها اندر پی کارند.
این جا تهران است؛ کار می کنید که وام بگیری، وام می گیرید که خانه بخرید، وام می گیرید که ماشین بخرید، وام می گیرید که اثاثیه مدرن تر بخرید و... کار می کنید که تا ابد الدهر قسط هایتان را پرداخت کنید؛ تا مقابل بقیه کم نیاورید


این جا تهران است؛ ظهرها از خانه ها بوی غذای گرم نمی آید، این صدای پیک های موتوریست که پیتزا فروشی می کنند. ا
این جا زنان مهارت شان به جای آشپزی در پیدا کردن بهترین فست فود فروشی است.

این جا تهران است؛ مردها در را به روی زنان شان می گشایند و خسته نباشید می گویند؛ کودک هم پیش از مادر به منزل رسیده است و روی تختش از گرسنگی خوابش برده./mouse code|mouse code

كد ماوس