تبلیغات
لوگوی سه گوش
مجنون لیلی - رازهای شگفت انگیز از زندگی آلبرت انیشتین..........
شمع اگر سوخت و به پروانه وفادار نبود من برآنم که بسوزم به کنارت ، ای عشق
درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

نظرسنجی

آمار وبلاگ


*
*
*
*
*
*
*

                         رازهای شگفت انگیز از زندگی آلبرت انیشتین:

آلبرت انیشتین نابغه علم فیزیک دنیا بوده است ،نابغه ای که پس از مرگش مغزش را درآوردند و در موزهای مختلف به نمایش گذاشتند .آلبرت پسری بود که در دوران نوجوانی جزو شاگردان تنبل مدرسه اش بود و حتی معلمانش امید نداشتند که اودیپلم بگیرد چه برسد به این که او بتواند مدارج بالای علمی را طی کند ...

او در زندگی اش آدم عجیبی بوده ،تا جایی که از او به عنوان فردی شگفت انگیز یاد میکنند.آنچه در ادامه می خوانید به هشت موضوع شگفت انگیز اززندگی این دانشمند آلمانی می پردازد.هشت موضوع شگفت انگیز از زندگی آلبرت انیشتین که شما هیچ گاه آن را نمی دانستید .بله ،همگی ما میدانیم که که انیشتین این فرمول  CM=E2

 را کشف کرداما واقعیت این است که چیزهای کمی درباره زندگی خصوصی اش میدانیم،خودتان را با این هشت مورد شگفت زده کنید!

1-در زمان تولد سر بزرگی داشت :

وقتی انیشتین به دنیا آمد ،خیلی چاق بودو سرش خیلی بزرگ تا آنجایی که مادر وی تصور می کرد ،فرزندش ناقص است ،اما بعد از چند ماه سر و بدن او به بدن طبیعی بازگشت .

2-حافظه اش خوب نبود :

مطمئنا انیشتین می توانسته کتابهای مملو از فرمول و قوانین را حفظ کند ،اما برای به یاد آوری چیزهای معمولی واقعا حافظه ضعیفی داشت .او یکی از بدترین اشخاص در به یاد آوردن سالروز تولد افراد خانواده اش بود.

3-او از داستانهای علمی_تخیلی متنفر بود:

انیشتین از داستانهای تخیلی بیزار بود ،زیرا احساس میکرد آنهاباعث تغییر درک عامه مردم از علم میشوند و در عوض به آنها توهم باطلی از چیزهایی که حقیقتا اتفاق بیفتد می دهد.به بیان او «من هرگز در مورد آینده فکر نمی کنم ،زیرا که آن به زودی می آید »به این دلیل او احساس میکرد کسانی که به طور مثال بشقاب پرنده ها را می بیند بایدتجربه هایشان را برای خود نگه دارند .

4-او در آزمون ورودی دانشگاهش رد شد:

در سال 1895 در سن 17 سالگی انیشتین که قطعا یکی از نوابغی است که تا کنون متولد شده است در آزمون ورودی دانشگاه فدرال پلی تکنیک سویس رد شد.در واقع او بخش علوم و ریاضیات را پشت سر گذاشت ولی در بخش های باقی مانده مثل تاریخ و جغرافی رد شد.وقتی بعدها از او در این رابطه سوال شد او گفت:آنهابی نهایت کسل کننده بودندو او تمایلی برای پاسخ دادن به این سوالات را در خود احساس نمی کرد.

5- علاقه ای به پوشیدن جوراب نداشت:

انیشتین در سنین جوانی در یافته بود که شست پا باعث ایجاد سوراخ در جوراب میشود.سپس تصمیم گرفت که دیگر جوراب به پا نکند و این عادت تا زمان مرگش ادامه داشت.علاوه بر این او هرگز برای خوشایند و عدم خوشایند دیگران لباس نمی پوشید ،او عقیده داشت یا مردم او را میشناسند یا نمی شناسندپس این مورد قبول واقع شدن (آن هم از روی پوشش )چه اهمیتی میتواند داشته باشد؟

6-فقط یکبار رانندگی کرد:

انیشتین برای رفتن به سخنرانی ها و تدریس در دانشگاه از راننده مورد اعتمادش کمک می گرفت .راننده وی نه تنها ماشین وی را هدایت میکرد بلکه همیشه در طول سخنرانی ها در میان شنوندگان حضور داشت .انیشتین،سخنرانی مخصوص به خود را انجام میدادو بیشتر اوقات راننده اش ،به طور دقیقی آنها را حفظ می کرد.یک روز انیشتین در حالی که در راه دانشگاه بود ،با صدای بلند در ماشین پرسید :چه کسی احساس خستگی میکند؟

راننده اش پیشنهاد کرد که آنها جایشان را عوض کنندواو جای انیشتین سخنرانی کند،سپس انیشتین او را به خانه باز گرداند.

عدم شباهت آنها مسئله خاصی نبود .انیشتین تنها در یک دانشگاه استاد بود و در دانشگاهی که وقتی برای سخنرانی داشت ،کسی او را نمی شناخت و طبعا نمی توانست او را از راننده تمییز دهد.او قبول کرد اما کمی تردید در مورد اینکه اگر پس از سخنرانی سوالات سختی از راننده اش پرسیده شود،او چه پاسخی خواهد داشت در درونش داشت.

به هرحال سخنرانی به نحو ی عالی انجام شد .ولی تصور انیشتین درست از آب در آمد دانشجویان در پایان سخنرانی انیشتین جعلی شروع به مطرح کردن سوالات خود کردند.در این حین راننده باهوش گفت «سوالات به قدری ساده است که حتی راننده من نیز میتواند پاسخ دهد »سپس انیشتین از میان حضار برخواست و به سوالات پاسخ داد ،به حدی که باعث شگفتی حضار شد.

7-الهام گر او یک قطب نما بود:

انیشتین در سنین نوجوانی یک قطب نما به عنوان هدیه تولد از پدرش دریافت کرده بود و قتی او طرز کار راهنما را مشاهد ه می نمود،سعی میکرد طرز کار آن را درک کند.او بعد از انجام این کار بسیار شگفت زده شد.بنابراین تصمیم گرفت علت نیروهای نختلف در طبیعت را درک کند.

8-راز نهفته در نبوغ او:

بعد از مرگ انیشتین در سال 1955مغز او توسط توماس تولتز هاروی برای تحقیقات برداشته شد.اما این کار به صورت غیر قانونی انجام شد.بعدها پسر انیشتین اجازه تحقیقات در مورد هوش فوق العاده پدرش را داد.

هاروی تکه هایی که از مغز انیشتین را برای دانشمندان مختلف در سراسر جهان فرستاد .از این مطالعه دریافت میشود که مغز انیشتین در مقایسه با میانگین متوسط انسانها مقدار بسیاز زیادی سلولهای گلیال که مسئول ساخت اطلاعات هستند ،داشته است.همچنین مغز انیشتین مقدار کمی چین خوردگی حقیقی موسوم به شیار سیلویوس داشته که این مسئله امکان ارتباط آسان تر سلولهای عصبی را با یکدیگر فراهم میسازد.علاوه بر اینها مغز اودارای تراکم وچگالی زیادی بوده و همینطور قطعه آهیانه پایینی دارای توانایی همکاری بیشتر با بخش تجزیه و تحلیل ریاضیات داشت.mouse code|mouse code

كد ماوس